Toimunud üritused

28.02-2.03.2014 Talveakadeemia

LOODUSLIKE VÄRVIDE TÖÖTUBA

Enda elukeskkonna ilmekamaks muutmisel on eestlased läbi põlvkondi  kasutanud erinevaid värve ja viimistlustehnikaid. Viimase saja aasta jooksul on aga olukord drastiliselt muutunud. Poelettidel ilutsevad kirevad ämbrid, mis on täis erinevate naftasaaduste ja muude kemikaalidega saadud värve ja lakke. Isetehtud looduslikel komponentidel põhinevad värvid on aga uuesti populaarsust kogumas.
Töötuba hõlmab endas sissejuhatust looduslike värvide maailma, avastame kaseiin- ehk kohupiimavärve, munaõlitemperat ja õllelasuurvärve. Töötoas on teoreetiline loeng ja grupipõhine praktika omavahel põimitud ning grupitöö tulemusena valmib loodussõbralikest materjalidest TalveAkadeemiale vajalik inforiiul.
Grupitööd juhivad MTÜ Ökoehituse Ühingu liikmed ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku ehituse eriala tudengid Eik Erich Uibo ja Malvo Tominga.

www.talveakadeemia.ee

 VAATA VIDEOT! Meid näidati AK-s.

24.03.2014 Õhtupoolik Ökoehituse Ühinguga 

Taimetoidukohvikus Gauranga toimus Ökoehituse Ühingu liikmeid tutvustav õhtu. Kõikidel liikmetel oli võimalus endast ja enda tegemistest rääkida ning kõigil huvilistel kuulata. Õhtu oli väga positiivse meeleoluga ja osalejaid oli rohkem kui toole. Kõik jäid väga rahule! (Isegi need, kes seisid)

Kalle Kase – MTÜ Antiigiveeb
Marko Järvela – arhitekt
Sven Aluste – MTÜ Equilibre
Kermo Jürmann – Säästvad Ehituslahendused
Markus Pau “Kanep – ehitusmaterjal“
Tarmo Elvisto – SRIK, Majatohter
Sigrit Link – Ecobuild 2014
Silver Meejärv – Rolite, Ökomaffia

12.04.2014 Eesti Roheline Liikumine – ettekanne “Ökoehitus“

Tore, et meid rääkima kutsuti. ERL soovis, et ettekanne oleks praktilise lähenemisega ja nii me ka tegime. Sigrit rääkis erinevatest võimalustest ökoehituses, mis võiksid uuenduslikud või unustatud vanad olla. Kuna kuulajate huvi oli suur ja küsimusi omajagu, siis eesmärk õnnestus. Ettekannet saate vaadata siit:

Ökoehitus

 

29.05.2014 GBC-Ökoehituse Ühingu koolitus “Tark ja autonoomne maja“

Kaks MTÜ-d, Ökoehituse Ühing ja Green Building Council, korraldasid koostöös koolitust “Tark ja autonoomne maja“. Koolituse eesmärk oli tutvustada praktilisi lahendusi taastuvenergia ja automatiseerimise valdkonnas.

Esimeses osas räägiti väiketuulikutest, elektrit tootvatest päikesepaneelidest ja päikesekollektoritest vee soojendamiseks. Päike ja tuul on taastuvad ja piiramatud ressursid, mis ei esita kuu lõpus arvet. Teine osa oli pühendatud erinevatele automatiseerimissüsteemidele, mille abil on võimalik säästa raha ja/või tekitada mugavam elukeskkond. Tervislik, energisäästlik ja mugav keskkond on see, mis teeb ühe maja targaks.

***Väiketuulikud
Väiketuulikute ABC, Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon – Tuuliki Kasonen, Tuuleenergiklastri projektijuht
Näited väiketuulikute kasutusvõimalustest, Bakeri OÜ – Anti Tiik, tuulikute spetsialist
***Eleketrit tootvad päikesepaneelid
Elektriliste päikesepaneelide terviklahendused, Sinuenergia – Raido Vaikre
***Päikesekollektorid vee soojendamiseks
Päikeseküte praktikas, Varpo Grupp – Indrek Pihtjõe
Päikesekütte kasutamise võimalused elamus – Anrebell – Eerik Kaste
***Toetusted ja võimalused elektriturul ning tänane praktika mikrotootjatega, Elering – Ingrid Arus, Elektriturgude osakonna juhataja
***Tark maja
Tark maja targale inimesele, Nutimaja – Reijo Sirila
Targa maja lahendused – Ergo Sartakov, Automaatika- ja elektriosakonna juht

 

Koolitusel osales maksimaalne arv inimesi ja tagasiside oli väga hea!